[DRUGA HNL]: ORIJENT 1919 – INTER ZAPREŠIĆ – 1:1 … Krimejčani ipak nisu izdržali pritisak “diva iz Zaprešića” koji je uspio u 89. minuti zasluženo izjednačiti …; [FOTO]

0
254

Orijent od 25. minute igrao sa igračem manje, a isključen je Gojko Gadže koji je došao ove sezone, nakon oštrog pomalo i brutalnog starta.

Sastavi:

Zapisinik i Postave Momčadi!

Jedni i drugi su na početku ušli opreznije s time kako je utakmica odmicala očigledno je bilo za vidjeti da su Crveni i čak prepustili loptu Interu. Do 25. minute ništa zanimljivo se nije desilo osim par pokušaja kombinatorike jednih i drugih i dobrih blokova. Spominjemo tu 25. minutu zato što nakon toga mijenja se kompletni tok utakmice i slika tekme. Gadže dobiva crveni karton i cijela igra se seli na polovicu Crvenih. Inače taj pritisak na polovici Orijentaša traje do kraja utakmice.

Posložili su se Krimejčani nakon tog crvenog kartona i nastavili dalje dobro zatvarati prilaze i izlaziti u kontre i polukontre. Tako je u 36. minuti s desne poludistance cca 30m od gola Lukića Orijent izborio prekršaj koji je odlično izveo odlični, pouzdani Marko Putnik! Odličan centaršut “unutra” i sjajna završnica Zrilića, miran trzaj glavom i Orijent je poveo 1:0. Treba napomenuti da je Putnik imao još par odličnih takvih ubačaja na utakmici.

Isto tako danas je po prvi put priliku dobio i Patrik Mohorović, koji je zamijenio Boglića na vratima Orijenta. Pružio mu je trener Crvenih Edo Flego šansu i povjerenje i mora se reći da je itekako opravdao ulogu!

Nastavak je donio skoro očekivani scenarij, mada dosta publike nije se nadalo da će se Orijent baš povuć na svojih 25m od Mohorovića. Iako Inter nije imao ozbiljne udarce u okvir gola sve do 80. minute, težak je fizički bio pritisak žutih koji su stalno vrtili loptu s jedne na drugu stranu i ulazili u prostore, dizali puno centaršuta i nije uopće bilo lako to izdržati, ali u jeku tih pritisaka Intera, desio je jedan odličan izlet Orijenta na polovicu gostiju. Lopta se odbila do Durdova sa samom centru koji je majstorski povukao u kontru prema golu žutih i prošao predzadnjeg igrača Intera i stvorio se u situaciji dva na jedan u 16m. Durdov je izabrao udarac koji je promašio cijeli gol i ostavio u nevjerici svog suigrača koji mu je bio sam na drugoj stativi i pogotovo publiku koja nije mogla vjerovati.

Pomazila je tu sreća Intera, ali ipak se mora reći da je “div iz pregrađa” zaslužio bod u ovoj tekmi. Nakon tog promašaja Durdova od 80. minute kreću najopasniji udarci u okvir Orijenta, ali Mohorović pokazuje zašto je opravdao povjerenje Ede Flega i pokazuje odlične reakcije koji čuvaju vodstvo Orijenta. Odlično je Patrik vukao momčad koja je sve više fizički padala. Radio je trener Flego na vrijeme zamjene no lijepu kombinatoriku, ubačaje i pritisak radi Inter, svaku sekundu i iz jedne takve situacije izjednačuje.

Prošao je ponajbolji igrač gostiju i kapetan Nikola Rak, po strani oko 16m i ubacio na drugu stativu di domaći nisu uspjeli zatvoriti i Rešetar pogađa u kut od kuda je lopta došla te Inter zasluženo izjednačuje. Ostalo je napeto do kraja, ali ništa se nije opasno dogodilo, čekao se kraj susreta. Malo je Orijentu falilo da sat vremena sa igračem manje uzme bodove Interu, ali ipak Inter zasluženo izjednačuje. Sljedeće kolo Orijent igra protiv Kustošije u Zagrebu!

Moramo napomenuti da je ovu utakmicu sve navijače, gledatelje, sve na stadionu zabavljala nova maskota kluba, a to je naš zmaj “Ori”. “Ori” je bio jako vesel, podijelio je puno selfija, svi su iskoristili priliku da mu zažele dobrodošlicu te da ga pozdrave. Više pogledajte na slikama kako je to bilo i kako izgleda naš zmajček “Ori”;